Taba

Poloha

Taba je oblíbeným turistickým střediskem, které najdete na Sinajském poloostrově. Leží přímo na pobřeží Akabského zálivu nedaleko hranice s Izraelem. Ideální poloha Taby vám umožňuje potápění, které je tu skutečně skvostné.


Egypt dovolená na výběr

Ubytování a hotely

Taba je menším letoviskem než Hugharda a je tu tedy i méně ubytovacích kapacit. Přesto tu najdete dost hotelů, ze kterých si snadno vyberete ten nejlepší pro vás. Velmi oblíbenými a luxusními jsou hotely Hilton Taba, Intecontinental, Hyatt Taba Heights...Z méně luxusních hotelů si jmenujme Helnan Nuweiba Bay Resort, Regina Nuweiba Resort atd.

Kromě ubytování v hotelech zde můžete využít nejlepšího ekologického kempu v Egyptě, kterým je Basata-Camp. Směřují sem především mladí lidé.

Moře a pláže

V Tabě si budete užívat svou dovolenou na dlouhých písčitých plážích, které si jistě zamilujete. Moře vám nabízí možnost mnohých vodních sportů. Nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším je především potápění. Podmořský svět má jedinečné kouzlo. Zdejší korály sahají do hloubky 30 metrů. Nejvhodnějším místem na potápění je severní část Taby. Pokud se nechcete přímo potápět, vezměte si alespoň šnorchl. Moře v Tabě ocení především rodiny s malými dětmi a neplavci. Vstup do moře je totiž na většině místech pozvolný.

Zajímavá místa

Omrzí-li vás lenošení na pláži a radovánky v moři, udělejte si nějaký výlet. Výborným tipem je přístav Eilat, ve kterým si užijete plavání s delfíny. Věřte, že to je jedinečný zážitek, který za to stojí.

Další možností celodenního výletu je Jeruzalém, město, ve kterém se setkáte se židovstvím, islámem i křesťanstvím. Užijete si tu také koupání v Mrtvém moři. Oblíbeným místem turistů je i skalní město Petra, které vzniklo již ve třetím století před Kristem. Jsou tu mnohé památky z římského období. Rozhodně nemiňte chrám Pokladnice. Chcete-li se projít, vydejte se na Mojžíšovu horu (hora Sinaj). Zde Mojžíš obdržel desatero božích přikázání. Za prohlídku stojí rovněž Klášter sv. Kateřiny.


Pro další informace navštivte Egypt dovolená. Exotické Maledivy dovolená nebo Thajsko dovolená také stojí za zhlédnutí. Nádherná Itálie dovolená je jako zrozená pro dovolenou a Turecko dovolená je proslulé a oblíbené, Řecko dovolená nebo Dovolená Egypt. Do Egypta jedině na poslední chvíli se stravou all inclusive.