Sharm el Sheikh

Poloha

Sharm el Sheikh představuje známé a oblíbené egyptské letovisko, které najdete v gubernii Džanúb Síná’. Nachází se na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova. Sharm el Sheikh se také někdy přezdívá „Město míru“. Konají se zde totiž mírové konference.


Egypt dovolená na výběr

Ubytování a hotely

Sharm El Sheikh se snaží korigovat příliv turistů kvůli ochraně mořské fauny a flóry. Je tu tedy i méně hotelů, ale i tak si z nabídky vyberete, ať už je vaše představa jakákoliv. Z těch nejluxusnějších hotelů mají pět hvězdiček si jmenujme např. Concorde El Salam Sport, Sunrise Island View, Sultan Gardens Resort, Jaz Belvedere. Chcete-li ten největší luxus, vyberte si z hotelů, které jsou situované kolem zátoky Naama Bay. Sem patří např. hotely Ritz-Carlton, Holiday Inn Resort, Hilton. Z levnějších hotelů jsou to např. Turquoise, Turquoise Sharm, Haloumi, Country Club.

Moře a pláže

I v tomto letovisku můžete využít možnosti potápění. Čekají tu na vás korálové útesy a rozmanité ryby a rostliny. Zkrátka se vám tu otevře podvodní svět, ze kterého se vám bude tajit dech. Jsou zde i další četné možnosti vodních sportů. V tomto letovisku najdete především písečné pláže. Centrum letoviska se nachází u pláže Naamy Bay, která je velmi oblíbená. Připravte se ovšem na to, že oblast je poměrně drahá.

Zajímavá místa

A kam se v Sharm el-Sheikh vydat na výlet? Možností je dost. Stačí si jen vybrat podle vašich zájmů. Oblíbený je výlet do Ras Mohamed. Jde o jeden z pěti sinajských národních parků. V Ras Mohamed stojí za pozornost především Žraločí útesy. Turisté sem míří hlavně za možností potápění se.

A co takhle celodenní výlet do Izraele? Z Sharm el-Sheikh se můžete rovněž vypravit do na Mojžíšovo horu či ke Klášteru sv. Kateřiny. Pokud ovšem chcete vidět klasické egyptské památky, např. Údolí králů či pyramidy v Gíze, vyberte si jiné letovisko. Odtud je to k těmto místům hodně daleko.


Pro další informace navštivte Egypt dovolená. Exotické Maledivy dovolená nebo Thajsko dovolená také stojí za zhlédnutí. Nádherná Itálie dovolená je jako zrozená pro dovolenou a Turecko dovolená je proslulé a oblíbené, Řecko dovolená nebo Dovolená Egypt. Do Egypta jedině na poslední chvíli se stravou all inclusive.