Počasí

Egypt se nachází v subtropickém pásmu severní Afriky. Jsou zde horká léta a mírné zimy. Na většině míst v Egyptě je léto po celý rok, a tak se sem můžete po celý rok také vypravit, a to třeba zrovna v okamžiku, kdy jsou u nás plískanice, a vy máte chuť si alespoň na pár dní užít léta.


Egypt dovolená na výběr

Pokud přeci jen chceme rozdělit rok v Egyptě na roční období, je tu letní období od května do října a zimní období od listopadu do dubna. V zimním období neklesají teploty pod 14oC. V letních měsících teploměr šplhá až k 40 oC, což někteří nesnášejí příliš dobře, a tak letní sezónu nevolí.

Zvláštností egyptského počasí jsou větry „chamsíny“, které vznikají jako následek změn vzdušného proudění na poušti. Jde o velmi horký vzduch, který má příměs písku. Vyskytují se v březnu a dubnu.

Dešťové srážky jsou zde minimální a objevují se převážně v zimních měsících. Teplota moře v Egyptě téměř neklesá pod 20 oC. V letních měsících je tu až 25 oC. Užijete si tak teplou a slunnou dovolenou jakýkoliv měsíc v roce.


Pro další informace navštivte Egypt dovolená. Exotické Maledivy dovolená nebo Thajsko dovolená také stojí za zhlédnutí. Nádherná Itálie dovolená je jako zrozená pro dovolenou a Turecko dovolená je proslulé a oblíbené, Řecko dovolená nebo Dovolená Egypt. Do Egypta jedině na poslední chvíli se stravou all inclusive.