Káhira

Poloha

Káhira, přezdívaná někdy „Matka světa“, je hlavním městem Egypta a najdete ji v severovýchodní části Egypta při pravém břehu Nilu, konkrétně nedaleko nilské delty. Ke Káhiře náleží i ostrovy této řeky, kterými jsou Gezíra a Róda.


Egypt dovolená na výběr

Ubytování a hotely

Káhira nabízí svým turistům mnoho možností ubytování, ať už v drahých a luxusních hotelech, tak i v levnějších variantách. Z těch levnějších hotelů je to např. Concorde Dokki, Cairotel, Pharaohs...Více luxusu najdete v Hilton Pyramids Golf Resort, JW Mariott, Grand Pyramids hotel, Safir a v mnohých dalších.

Zajímavá místa

V Káhiře najdete mnoho zajímavých míst, které stojí za navštívení. Svou prohlídku města můžete začít na hlavním káhirském náměstí, kterým je Midan Tahrir. Je turistickým centrem a najdete tu také mnoho obchodů a restaurací. Velmi zajímavé je Egyptské muzeum, která obsahuje velké množství artefaktů z různých historických dob, především však z doby starověku. Muzeum funguje od roku 1858. Založil ho August Mariett. Bližší prohlídka muzea vám zabere celý den. Zajímavé jsou především předměty z Tutanchamonovy hrobky.

Za pozornost stojí také Islámská Káhira. Najdete tu velké množství historických staveb, především mešit, např. mešita al-Ahar atd. Islámská Káhira je na Seznamu světového dědictví UNESCO. Budete-li mít čas, navštivte také Koptskou Káhiru. Nezapomeňte na Koptské muzeum s křesťanskými památkami. Z dalších památek si prohlédněte zdejší křesťanský hřbitov, Visutý kostel, kostel sv. Barbory, Citadelu ze 12. století, Káhirskou věž, Muzeum islámského umění... V blízkosti Káhiry se také nachází pyramidy v Gíze.


Pro další informace navštivte Egypt dovolená. Exotické Maledivy dovolená nebo Thajsko dovolená také stojí za zhlédnutí. Nádherná Itálie dovolená je jako zrozená pro dovolenou a Turecko dovolená je proslulé a oblíbené, Řecko dovolená nebo Dovolená Egypt. Do Egypta jedině na poslední chvíli se stravou all inclusive.