Hurghada

Poloha

Hurghada je největším letoviskem Egypta a také významným egyptským městem a přístavem rozkládajícím se na pobřeží Rudého moře. Poloha Hurghady je ideální, pokud chcete navštěvovat klasické památky starověkého Egypta. Odtud je budete mít blízko.


Egypt dovolená na výběr

Ubytování a hotely

Hurghada je turisticky velmi oblíbená a tomu i odpovídá obrovské množství hotelů nejrůznější kvality. Levnější hotely najdete přímo v centru města. Skutečně luxusní a prvotřídní hotely jsou vystavěné cca 15 minut jízdy od centra. Hotely na úrovni bývají často v arabském či núbijském stylu a nabízí vám veškerý komfort, který vám dokáže zpříjemnit dovolenou.

Pro vaše ubytování je vhodné volit hotely od tří hvězdiček výš. Levnější možnosti ubytování mají často špatnou kvalitu a bydlení v nich by vám mohlo pokazit dovolenou.

Moře a pláže

V Egyptě má každý hotel svou pláž. Kromě hotelových pláží jsou tu také soukromé, na které se bez poplatku nedostanete. Pláže v Hughardě jsou většinou široké a písčité. Kratší pláže na menším prostoru najdete v centru Hurghady. U mnohých hotelů jsou vybudované umělé laguny, které zvětšují prostor.

Moře je tu krásně čisté a nabízí vám jedno z nejlepších potápěčských míst na světě. Nejzachovalejší korálový útes je u hotelu El Palacio, ale i další podvodní místa vás uchvátí. Je tu rozhodně na co se dívat, ať už se budete potápět či jen šnorchlovat.

Zajímavá místa

Hurghada je letovisko, jehož okolí nabízí mnoho možností k výletům. Můžete si odtud udělat výlet do významných měst, kterými jsou Káhira či Luxor. Mezi turisty je také oblíbeným výletem plavba po Nilu, která je od agentur plánovaná na různý počet dnů. Navštívit lze i některé ostrovy, např. Gifton, Tawilu, Mahmyu...Mnohé lodě mají prosklené dno, takže se během vaší cesty můžete navíc kochat i krásným podmořským světem.


Pro další informace navštivte Egypt dovolená. Exotické Maledivy dovolená nebo Thajsko dovolená také stojí za zhlédnutí. Nádherná Itálie dovolená je jako zrozená pro dovolenou a Turecko dovolená je proslulé a oblíbené, Řecko dovolená nebo Dovolená Egypt. Do Egypta jedině na poslední chvíli se stravou all inclusive.