Alexandria

Poloha

Alexandrie představuje druhé největší město Egypta a najdete ho na pobřeží Středozemního moře. Nachází se 208 km od Káhiry. Rozkládá se na úzkém poloostrově u západního ramene delty Nilu. Nedaleko města na severu je bývalý ostrov Pharos a kousek od města také leží jezero Mareotis. Alexandrie je právem přezdívaná perlou Středozemního moře.


Egypt dovolená na výběr

Ubytování a hotely

V Alexandrii je bohatá nabídka hotelů, které splňují mezinárodní standard se vším komfortem odpovídajícímu počtu hvězdiček. Z těch nejluxusnějších s pěti hvězdičkami si jmenujme Maritim Jolie Ville Hotel Alexandria, Hilton Alexandria Green Plaza, Helnan Palestine Hotel, Radisson Blu Hotel Alexandria, Sheraton Montazah Hotel...Levnějšími hotely se třemi hvězdičkami jsou např. Mecca Hotel, Amoun Hotel.

Moře a pláže

Pláže v Alexandrii jsou skutečně krásné. Začínají za východním přístavem a pokračují na východ až k hranici města. Chcete-li tip na pláž, určitě zvolte periférii města, konkrétně pláž Ma´múra, která je v zátoce Montáza. Moře je v Alexandrii nádherné a azurově čisté.

Zajímavá místa

Alexandrie vám nabízí mnohá zajímavá místa. Navštivte třeba pevnost Quait Bey, která pochází z roku 1480 a která byla postavena na příkaz sultána Katbáje. Najdete tu i Námořnické muzeum a v něm některé památky z doby Napoleona. Zajímavé jsou také katakomby, které pocházejí z 1. - 2. století po Kristu. Je tu třípatrové pohřebiště. Prohlédnete si tu výzdobu s egyptskými, ale i řeckými a římskými motivy. Za pozornost stojí také Řecko-římské muzeum, které má rozsáhlé kolekce spadající do nejstaršího období Egypta. Projít si můžete i zahradu muzea. Zajímavý je i palác Montazah, který je dnes již hotelem. Je vystavěn v maurském stylu, ale najdete tu i jiné prvky. Navštivte také Římský amfiteátr (jediné římské divadlo v Egyptě), které bylo nalezeno roku 1964. Známý je i Ptolemaiův pilíř atd.


Pro další informace navštivte Egypt dovolená. Exotické Maledivy dovolená nebo Thajsko dovolená také stojí za zhlédnutí. Nádherná Itálie dovolená je jako zrozená pro dovolenou a Turecko dovolená je proslulé a oblíbené, Řecko dovolená nebo Dovolená Egypt. Do Egypta jedině na poslední chvíli se stravou all inclusive.